Güvenlik Kamera Sistemleri

ÇÖZÜMLER / Güvenlik Kamera Sistemleri

IP kameralar görüntüleri dijtal bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcıların lokal ağ ya da internet üzerinden bunlara ulaşmalarını sağlayan kameralardır.

Kendi IP numaraları vardır. Üzerlerindeki yazılımla tıpkı bir web sunucusu gibi hareket ederler. Programlanabilme, görüntü depolayabilme, alarm yönetimi hareket algılama gibi birçok özellikle donatılmışlardır.

IP kameraların herhangi bir pc ye bağlı olmaları gerekmez. Ağdaki router, switch ya da hub a bağlı olması yeterlidir.

IP Kameralar lens ve bileşenleri ışık ve farklı dalga boylarından oluşan görüntüyü yakalar ve elektirik sinyaline çevirir. Bu sinyaller analog formdan dijital forma çevrilir ve sıkıştırılarak IP networkü üzerine gönderilir.

Bu özellikleri yanı sıra, kurumların işletme ve bakım maliyetlerinin düşük olması, basit bir ara yüze sahip olması, genişlemeye ve programlamaya uygun bir yapısı olması nedeniyle IP kameralar günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

AHD kameralar analog kameraların megapiksel çözünürlüğe ulaşmasını sağlayan kamera tipidir. 720p ve 1080p çözünürlüklerini desteklemektedir.

AHD kamera sistemleri, koaksiyel kablo üzerinden , yeniden kablolama gerektirmeden AHD DVR kayıt sistemlerine bağlanabilmektedir.

AHD kamera sisteminin en büyük avantajı kablolama maliyeti yaratmamasıdır. Kurulu olan CCTV analog kamera sisteminizi kablolamasını değiştirmeden AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazını da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirebilirsiniz.

Güvenlik kamerası sistemlerinde ip kamera ve analog güvenlik kameralarını ayna anda çalıştırabilen Hybrid Kayıt Cihazları ile mevcut analog güvenlik kameralarını kullanmaya devem ederek sisteminize ip kamera ilave etme imkanı sağlamaktadır. Hybrid Kayıt Cihazları bu özellikleri sayesinde ip kamera sistemine geçiş yapmak isteyen bir çok kişinin tercihi olmuş durumdadır.

Analog ve ip kameralar tek bir kayıt cihazında çalıştırma imkanı sunmaktadır. Hybrid Kayıt Cihazları fiyatları çok yüksek rakamlarda değildir bu nedenle ip kamera sistemine geçişte rakamsal olarak bizlere çok aşırı bir maliyet çıkartmamaktadır ve mevcutta bulunun analog güvenlik kameralarımızı kullanma devam etmemizi sağlamaktadır.